Skip Navigation Links

Koła naukowe

UEiIP

W ramach działalności Koła Naukowego UEiIP organizowane są wyjazdy naukowo-dydaktyczne do jednostek związanych z przemysłem samochodowym. W ostatnich latach członkowie koła mieli możliwość zapoznania się z cyklem technologicznym produkcji pojazdów w firmach: BMW - Monachium, VW - Wolfsburg, PSA Peugeot Citroen - Mulhouse. Mają miejsce również prezentacje w zakresie produkcji, badań, diagnostyki i obsługi pojazdów w takich firmach jak: Skoda AUTO Polska, Autocentrum, MPK, Solaris, MAN itp. Studenci uczestniczą również cyklicznie w organizowanej przez Instytut Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej konferencji Zastosowania Komputerów w Elektrotechnice.

Magnesia

Koło Naukowe “Magnesia” działa od wielu lat przy Zakładzie Mechatroniki i  Maszyn Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Zrzesza ono w  szczególności studentów studiujących na kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym. Koło zajmuje się takimi dziedzinami jak: mechatronika, napęd elektryczny, elektrodynamika techniczna, elektromagnetyzm oraz technika mikroprocesorowa.

Na zajęciach Koła Naukowego „Magnesia” można realizować ciekawe i nowatorskie projekty oraz wykonywać własne pomysły. W ramach zajęć Koła studenci realizują także swoje prace inżynierskie i magisterskie, np. realizowana w roku 2013 praca inżynierska pt. Stanowisko do wizualizacji przebiegów siły elektromotorycznej rotacji oraz transformacji. Koło może pochwalić się również licznie zrealizowanymi projektami tj.: silnik DC, silnik BLDC, układ lewitacji czy wyrzutnia elektrodynamiczna i in.

Nasze Koło organizuje od dwóch lata także warsztaty dla dzieci i młodzieży ‘Elektryczność kręci się wokół nas’, na których uczestnicy warsztatów poznają zjawiska elektromagnetyczne zachodzących w przetwornikach elektrycznych. W trakcie zajęć uczestnicy budują swój pierwszy silnik elektryczny.

Dlatego jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, realizować ciekawe i nowatorskie pomysły, przeżyć niezapomniane chwile na zajęciach oraz wyjazdach naukowych Koła to serdecznie zapraszamy na nasze spotkania.

Można nas znaleźć na stronie internetowej (www.knmagnesia.jimdo.com) oraz na facebooku ( https://www.facebook.com/KN.Magnesia)

"µcro"

Koło naukowe procesorów sygnałowych w elektrotechnice, szczególnie w energoelektronice. Ma także przyczynić się do zwiększenia umiejętności studentów w obszarze elektroniki przemysłowej, programowania komputerów i sterowników PLC, a także nowoczesnych metod sterowania, zbierania, wizualizacji oraz przetwarzania danych, opartych na technice mikroprocesorowej. Członkowie Koła biorą czynny udział w Seminariach Kół Naukowych, uczestniczą w seminariach pt.: "Data Converter Seminar" organizowanego przez firmę Analog Devices. Realizowane są także działania wspomagające dydaktykę w postaci referatów wygłaszanych przez członków koła oraz projekty, umożliwiające nabycie praktycznych umiejętności.

Koło Naukowe Foton

Działa przy Zakładzie Techniki Świetlnej i Elektrotermii. Koło reaktywowane zostało w semestrze letnim roku akademickiego 2006/2007. Celem działalności Koła Naukowego Foton jest rozwój zainteresowań studentów problematyką z zakresu techniki świetlnej i promieniowania optycznego. W ramach działalności Koła Naukowego Foton aranżowane są wyjścia plenerowe na terenie Poznania, oraz wyjazdy do miejsc związanych z realizacją ciekawych projektów oświetlenia przemysłowego oraz iluminacji obiektów. Realizowane są także działania wspomagające dydaktykę w postaci referatów wygłaszanych przez członków koła oraz projekty, umożliwiające nabycie praktycznych umiejętności.
W ramach zajęć koła naukowego:
  • wykonujemy ciekawe projekty związane z oceną jakości oświetlenia miejsc publicznych takich jak np.: parkingi czy centrum miasta Poznania,
  • rozszerzamy wiedzę z zakresu Historii Architektury,
  • bierzemy czynny udział w konferencjach krajowych i zagranicznych,
  • uczestniczymy w różnych kursach im. in. AutoCada.